Informacja prasowa
Jawor, 21.05.2020

 

 

Uczniowie kontra śmieci
konkurs „Eko Gwiazda” na dolnym śląsku

Odmawiaj – Ograniczaj – Użyj ponownie – Segreguj i przetwarzaj – Kompostuj”. To 5 złotych zasad gospodarki cyrkularnej, bezodpadowej („Zero Waste” czyli „Zero Śmieci”) i hasło przewodnie tegorocznego konkursu „Eko-Gwiazda” na Dolnym Śląsku. Mercedes‑Benz Manufacturing Poland zaprasza uczniów z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego do wspólnych działań na rzecz ochrony przyrody. Czekają cenne nagrody!

Już po raz trzeci Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprasza uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego (łącznie 10 szkól) do udziału w konkursie promującym postawy proekologiczne. W tegorocznej edycji zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu, bez wychodzenia z domu, o tym, w jaki sposób radzą sobie z odpadami, by chronić środowisko.

Ambicją koncernu Daimler AG jest neutralność całej floty oraz zakładów produkcyjnych pod względem emisji CO2 do 2039 r. To bardzo ambitny cel. Fabryka w Jaworze już dziś jest bezemisyjna.

Żyjąc i pracując na Dolnym Śląsku, czujemy się odpowiedzialni za cały region. Konkurs Eko-Gwiazda/ edycja Jawor ma zaszczepiać w młodych ludziach postawę chroniącą zasoby i środowisko.”- mówi dr Andreas Schenkel, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

To już III edycja konkursu. Poprzednie dotyczyły m.in jakości powietrza oraz codziennych drobnych działań, które mają wpływ na stan środowiska.

Termin przesyłania zgłoszeń to 4 czerwca 2020 r. Prace konkursowe należy przygotować do 11 czerwca. Jury w składzie: Dr Andreas Schenkel, Thomas Kaiser, Marlena Biadała-Domino oraz Starosta Powiatu Jaworskiego Pani Aneta Kucharzyk wybierze najlepszy film promujący zachowania Zero Waste. Zwycięzca otrzyma MacBook Air 13”. Nagrodzeni zostaną także wszyscy finaliści.

Konkurs „Eko Gwiazda – edycja Jawor” objęty jest honorowym patronatem Starosty Jaworskiego, Pani Anety Kucharzyk.

 Informacja prasowa wraz ze zdjęciami dostępna tutaj

 

Informacja prasowa<br /><small>Jawor, 21.05.2020</small>